I teach you to prepare the common dishes we eat every day: Miso soup, Aemono, roast fish, etc.

If you want go to shopping with me, I can arrange it, but we need more time to do this.

This class is small, only 4 persons, so itfs very ehands onf.

Fee: 5000 - 10000 yen/person (depending on ingredients)
Fee: 8000 ? 10000 yen if you want to go shopping with me (includes transport expenses).

Basic course
Edible wild plants : a horsetail
In spring we eat these plants.
Sushi course .....
Lunch box course .....
Home Profile Gallery Contact Link